Určení velikosti obuvi STEITZ SECURA

vlajka-cr     venkovni-tistene-britanie-1v

Výrobce obuvi STEITZ SECURA nabízí obuv ve více šířích a u některých modelů i odpružení paty SECURA VARIO® System podle hmotnosti. Pro určení správné velikosti proto potřebujete určit tři hodnoty. Délku chodidla, šíři chodidla a hmotnost. Podle tohoto návodu si můžete sami určit správnou velikost. Pokud si nebudete jisti s určením správné velikosti, můžete nám naměřené hodnoty zaslat a my Vám správnou velikost určíme sami. Jaké údaje nám zaslat najdete na konci návodu.

 

Určení délky chodidla

Položte papír těsně ke zdi a stoupněte si na něj tak, aby se pata dotýkala zdi. Stát musíte oběma nohama vedle sebe a měřenou nohu zatížíte. Pak Vám (nejlépe někdo druhý) obkreslí nejdelší prst na noze (může to být palec i prostředníček). To uděláte u levé i pravé nohy. (U nadměrných velikostí zřejmě nebude stačit papír formátu A4, je třeba větší).

zed

Poté si vyznačíte nejdelší vzdálenost nakreslené čáry od okraje papíru a tuto vzdálenost změříte měřítkem a zapíšete.

meritko

 

Určení šíře chodidla

Postavíte se na papír a obkreslíte tvar chodidla levé i pravé nohy (stačí v nejširším místě, obvykle kloub palce a kloub malíku).

obkresleni nohy

Poté si vyznačíte nejdelší vzdálenost a tuto vzdálenost změříte měřítkem a zapíšete.

sire_obrys

 

Určení velikosti podle naměřených hodnot

Naměřené hodnoty porovnáte s tabulkou. Při určení velikosti obuvi vždy používáme hodnoty naměřené na noze s delším chodidlem.

Příklad:
Levá - délka: 260 mm, šířka: 103 mm Pravá - délka: 262 mm šířka: 102 mm Hmotnost: 100 Kg

Použijeme hodnoty pravé nohy: délku 262 mm a šířku 102 mm.
Délka 262 mm odpovídá velikosti 41
Šířka 102 mm u velikosti 41 odpovídá šíři XB
Hmotnost 100 Kg odpovídá černému modulu

Výsledná velikost obuvi je: 41 XB černý modul

Tabulka_velikosti_STEITZ

 

Zaslání údajů pro určení velikosti

Pokud si nejste jisti s určením správné velikosti (například při velkých rozdílech ve velikostech obou chodidel), zašlete nám tyto údaje:

Délka a šíře chodidla (levá i pravá), hmotnost a velikost obuvi jakou běžně nosíte. Údaje můžete vložit do této tabulky. Dále vyfoťte obě chodidla z čelního pohledu s označením o koho se jedná (není nutné naboso).

 

nohy

Steitz secura

určení velikosti obuvi

mm
mm
Velikost
35
Šíře
S
Vario
Modrý
Velikost OK
Šíře OK
Zpět do obchodu