Určení velikosti obuvi STEITZ SECURA

Výrobce obuvi STEITZ SECURA nabízí obuv ve více šířích a u některých modelů i odpružení paty SECURA VARIO® System podle hmotnosti. Pro určení správné velikosti proto potřebujete určit tři hodnoty. Délku chodidla, šíři chodidla a hmotnost. Podle tohoto návodu si můžete sami určit správnou velikost. Pokud si nebudete jisti s určením správné velikosti, můžete nám naměřené hodnoty zaslat a my Vám správnou velikost určíme sami. Jaké údaje nám zaslat najdete na konci návodu.

 

Určení délky chodidla

Položte papír těsně ke zdi a stoupněte si na něj tak, aby se pata dotýkala zdi. Stát musíte oběma nohama vedle sebe a měřenou nohu zatížíte. Pak Vám (nejlépe někdo druhý) obkreslí nejdelší prst na noze (může to být palec i prostředníček). To uděláte u levé i pravé nohy. (U nadměrných velikostí zřejmě nebude stačit papír formátu A4, je třeba větší).

zed

Poté si vyznačíte nejdelší vzdálenost nakreslené čáry od okraje papíru a tuto vzdálenost změříte měřítkem a zapíšete.

meritko

 

Určení šíře chodidla

Postavíte se na papír a obkreslíte tvar chodidla levé i pravé nohy (stačí v nejširším místě, obvykle kloub palce a kloub malíku).

obkresleni nohy

Poté si vyznačíte nejdelší vzdálenost a tuto vzdálenost změříte měřítkem a zapíšete.

sire_obrys

 

Určení velikosti podle naměřených hodnot

Naměřené hodnoty porovnáte s tabulkou. Při určení velikosti obuvi vždy používáme hodnoty naměřené na noze s delším chodidlem.

Příklad:
Levá - délka: 260 mm, šířka: 103 mm Pravá - délka: 262 mm šířka: 102 mm Hmotnost: 100 Kg

Použijeme hodnoty pravé nohy: délku 262 mm a šířku 102 mm.
Délka 262 mm odpovídá velikosti 41
Šířka 102 mm u velikosti 41 odpovídá šíři XB
Hmotnost 100 Kg odpovídá černému modulu

Výsledná velikost obuvi je: 41 XB černý modul

Tabulka_velikosti_STEITZ

 

Zaslání údajů pro určení velikosti

Pokud si nejste jisti s určením správné velikosti (například při velkých rozdílech ve velikostech obou chodidel), zašlete nám tyto údaje:

Délka a šíře chodidla (levá i pravá), hmotnost a velikost obuvi jakou běžně nosíte. Údaje můžete vložit do této tabulky. Dále vyfoťte obě chodidla z čelního pohledu s označením o koho se jedná (není nutné naboso).

 

nohy

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení